Attack to Society :
Propoganda / News
About
Stop the Violence Protest
Links
Contact

Distro :
Releases
Distro / Trade List
Want List

Attack to Society
Değişmezler : • Trades More Than Welcome!
 • Please look at contact page and send a e-mail to me before you send some stuff and money. - Lütfen birşey yollamadan önce contact sayfasına bakın ve bana e-mail atın.

 • Fuck You Nazi Scum!!!!!!!!!!!! No Lamers!  Neden K7/Kaset/Tape/Cintas??


  Artık DIY'in tanımı ne yazıktır ki bitek cd-r veya barkodsuz cdler veya plaklar şeklinde geçmekte underground'da. Kaset dağıtan ve trade edenlerin sayısı günden güne azalmakta. Herkes ticari mantıkla işe bakarak "abi ben bunları burda satamamki", "abi kalite sikik oluyor" veya daha yüzsüzce "abi demo dağıtmıyom ya" şeklinde geçmekte. Bazıları kasetleri ciddiye bile almamakta ve sanki 20 yıl önce piyasadan kalkmış ve tarhe geçmiş şekilde kasetlere yaklaşmakta. Şu an DIY müzik ile uğraşan piyasayı bugünlere getiren bi sürü önemli grup zamanında kaset yayınlayarak ve trade ederekbüyümüş. Bazı kaset seven insanlarla konuşmalarımda da hep bu konulardan söz ediliyor. Bence kasetler insanlara müziğinizi ve fikirlerinizi ulaştırmak için en kolay ve en ucuz yol. Belki artık cd-r denilen illet şimdilerde bu misyonu üstlenmiş durumdalar, ama bazılarınınbırakın cd writer'ı, bilgisayarı bile yok. Güney Amerika'nın çoğu ülkesinde bu işle uğraşanlar hala kaset dağıtımı yapıyor ve bazılarının evinde bir bilgisayar bile yok. Kasetler çoğu zaman en eskiye ve müziğin eskiden nasıl icra edildiğine dair kanıt teşkil ediyor. Bu ürünü cd-r bile çıkarmış olsak sonuçta hepimiz kaset dağıtıyoruz ve seviyoruz. Agathocles grubundan Jan'ın Polonyalı bir fanzin olan "Violence #3" okumanızı tavsiye ediyorum. Bu konulara çok güzel parmak basmış ve kaset formatının aslında neden hala önemliolduğunu söylemiş. "Ben kasetleri içten ve samimi olarak gördüğüm için seviyorum" demiş. İlla her grup siper bir prodüksiyonlaalbüm çıkarıp onu barkodlu cd formatında dağıtmak zorunda deil. Yine ülkemizede gelip konser vermiş olan NYY adlı bir punk rock grubunun albümündeki sözle tamamlamak istiyorum bu olayı "Home taping kills music industry, so keep doing it. Fuck copyrights!!"

  Atarım, sıçarım, satarım!!

  Artık dünyamız öyle bir noktaya geldiki artık herşey pazarlanabiliyor, üretilip ğreticiye kabul ettirilebiliyor. (Benim notum: tüketici zaten koyun herşeyi kabul ediyor) Yakında bilim kurgu ramanlarındaki gibi macun şeklinde satılan etli bezelye yemeği gibi şeyler satın alabileceğiz. Tüpünden diş macunu gibi sıkılıp çıkartılan , sonradan üstüne biraz su katınca ete dönüşen kimyasal içerikli besinleri afiyetle yiyeceğiz. Artık marketlerde görülen, hazır et, hazır tavuk, hazır döner, hazır adana gibi şeyler mide bulandırıcı noktaya geldi. Teknolojinin ilerlemesini sırf paraya dönüştürebilmek artık marifet halini aldı. Artık gazete kuponlarına gözümüz gibi bakar olduk. Hiç düşünmeden alıp harcıyoruz. Çöp tenekeleri artık en büyük dostumuz oldu. O olmasa devasa plastik ambalaj ve kağıt yığınlarını ne yapardık?

  KxOxLxPxA ve Ki bizim kapitalist dünyayya olan tavrımızı ortaya koyuyor bir bakıma. Kapakta dediği gibi "we lost our brains". Evet aklımızı kaybettik artık. Çok komiktir, akustik gitarla, kitap kalemle, cep telefonu zırıltısı ile müzik yapmaya çalışıyoruz. kimsenin adam akıllı dinleyip seveceğini de sanmıyoruz ama çokda sikimizde değil hani. Tek amacımız var: DIY çerçevesinde her türlü şeyin yapılabileceğini, sınırların olmadığını, insanın kendini ifade etmek için pahalı ekipman ve süper stüdyolarda ses teknisyenleriyle beraber müzik kaydetmesi gerekmediğini. Bir tek bu.
  no copyright shit
  Since September 2003