Attack to Society :
Propoganda / News
About
Stop the Violence Protest
Links
Contact

Distro :
Releases
Distro / Trade List
Want List

Attack to Society
Değişmezler : • Trades More Than Welcome!
 • Please look at contact page and send a e-mail to me before you send some stuff and money. - Lütfen birşey yollamadan önce contact sayfasına bakın ve bana e-mail atın.

 • Fuck You Nazi Scum!!!!!!!!!!!! No Lamers!


  KIDS DON'T CARE
  You can put the blame on me, try to resize me with your well-packaged products, try to make me fall asleep watching TV, make me a robot for your competitive society, educate me to be your salesman, retire me, try to make me feel lucky, handsome, rich, ugly, poor, damned, try to socialise me, award me, copy me on the assembly line, make me married, divorce me...

  We've got the power to let it all out.
  We've got the pride to keep this alive
  We've got the love and respect for all kinds.
  We've got ourselves, don't need your lies
  We're not gonna take it anymore...

  We won't take it
  anymore anymore
  The kids don't care
  Anymore anymore
  The kids don't care
  Modern society is a zombie factory, we'll make it end very soon!
  We're not gonna take it any more


  Radical Noise (PLAN-B 2000)
  We must save the nature!
  We must save the nature!
  Önemli Yazılar / Important Textz :

  English document about Turkish HC/Punk Scene : Noizine.net attacks again. A big document about Turkish Scene. If you are interested in Turkish scene, please check it.


  Yeraltı Sözlüğü : Yeni punkların sağda solda görüpte bu ne demek diye kaldıkları sözcükler ve hc/punk kültürü hakkında güzel bir yazı. Ben yazıyı Aparkat Fanzin #2'den alıntı yapıyorum zaten Aparkat Fanzin'de Artcore Fanzin'den alıntı yapmış. Yazıyı Artcore'dan noizeworks yazmış. Kendisi süper bir insan olup etrafına neşe saçar. :)

  Türler Sözlüğü : Valla hangi tür nedir, ne değildir? Ne zaman nasıl çıkmıştır bu yazıyı hazırlayacak birini bulursam çok şanslıyım. O kadar bilgili değilim artık bana yardım ederseniz, herkes yararlanır kanısındayım. Türkçe bir yazı burayı idare eder ama kasar İngilizce'ye de çeviririm diyorsanız valla helal olsun!

  Neden K7/Kaset/Tape/Cintas?? : KxOxLxPxA vs Ki Split'i içinden çıkan bu yazıda DIY kültürünün en önemli öğesi tape anlatılıyor. Tek sorun elimdeki split cd-r formatında ama en yakın zamanda malzemeleri alıp bu spliti tape yapıp insanlığa sunacam.

  Üniversiteli Klüplerin Basın Bildirisi (19.08.2004) : 19 Ağustos 2004 tarihinde e-mailime gelen Rock'ın bir müzik türünden daha fazla şeyler ifade ettiğini anlamış Üniversite Rock Klüpleri'nde gelen e-mail.

  no copyright shit
  Since September 2003