Attack to Society :
Propoganda / News
About
Stop the Violence Protest
Links
Contact

Distro :
Releases
Distro / Trade List
Want List

Attack to Society
Değişmezler : • Trades More Than Welcome!
 • Please look at contact page and send a e-mail to me before you send some stuff and money. - Lütfen birşey yollamadan önce contact sayfasına bakın ve bana e-mail atın.

 • Fuck You Nazi Scum!!!!!!!!!!!! No Lamers!  -BAK'IN ROCK-


  Merhaba,

  Son dönemlerde ülkemiz birçok yabancı rock grup konseri ve rock festivallerine ev sahipliği yapmakta. Bu tarz organizasyonların yapılmaya başladığı ilk dönemlere dönersek şimdikine yakın bir tabloyla karşılaşırız. Birkaç organizatörün "hangi rock grubu daha fazla prim yaptırır?" mantığıyla yaklaştığı günleri unutmuş değiliz. Bir organizasyonun yapılabilmesi için kapital tabii ki önemlidir. Fakat sadece bu mantıkla ROCK müziğin ve rockçıların kullanılması, kısacası içeriğine uygun doğru bir ROCK organizasyonun yapılması mümkün değildir.

  Bu bildiriyi yayınlamamızdaki en önemli nedenlerden ikisi -yakın zamanda yapılacak olan- "Rock'n'Coke" ve "Barışarock" aktiviteleridir. Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Rock'n'Coke festivali bildiğiniz üzere Coca-Cola'nın, reklam ve Türkiye piyasasındaki yerini yükseltmek amaçlı olarak düzenlemiş olduğu bir aktivitedir. Barındırdığı gruplar ve içerik açısından birçok kişi rock isminin kullanılmasına ve bu kapitalist zihniyete karşı tepkisini göstermiştir. Elbette bunların içinden "Barışarock" en organize olmuş olandır. Barışarock, ilk senesinde içinde bulunduğu duruma karşı tepkisini oldukça başarılı bir şekilde ortaya koymuş, her türlü olumsuzluğa rağmen amacına ulaşmış sayılabilir. BAK (Barış ve Adalet Koalisyonu) adı altında düzenlenmiş olan bu organizasyonun bu seneki ayağı birçok farklı düşünceyi yaşama geçirmekte. Fakat bizce ağır basan düşünce, ne yazık ki, ilk seneki mantıktan uzaklaşmış, tümüyle basit ve sadece siyasi rant amaçlı hale getirilmiştir.

  Geçen seneki kadrosu revizyona uğrayan Barışarock daha çok BAK ismini kullanılacaksa ve BAK'ın rock dahil olmak üzere hiçbir sanat dalıyla ilgisi yoksa, neden bu festivalin ismi ve içeriği "BarışaBAK" değilde "BarışaROCK"?

  Biz ve bizden önceki rockçılar barışı yalnızca kendimiz ve dünya için istedik. 68 bunların en önemli örneğiydi. Bizim için barış işimize geldiği zaman kullanacağımız bir propaganda malzemesi değildir.

  Rock müziğin barındırmış olduğu isyan ve başkaldırıyı örgütlemeye ya da kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışanlar ne "Rock'n'Coke"ta, ne de "Barışarock"ta Rock felsefesine uygun hareket edebilirler. Bir tarafta para, diğer tarafta siyasi emeller. Her daim kullanılmaya çalışılan ROCK! Bırakın da kültürler kendi saksısında yetişsin. Rock müziği plastik çiçek haline getirmenin gereği yok. Çünkü siz bu kültürü bilmiyorsunuz ve yabancısı olduğunuz her halinizden belli.

  Biz "Üniversite Rock Kulüpleri"; tüzüğümüzde bulunan "ROCK felsefesini korumak" ilkesine bağlı kalarak, bu zihniyetteki festivalleri şiddetle kınıyor, karşısında durmayı, bizi izleyen ve destekleyen tüm rockçılar önünde borç biliyoruz.

  Rockçılar yapılanlara karşı asla tepkisiz kalmayacak ve ROCK adının lekelenmesine asla izin vermeyecektir!

  Teşekkürler ve ROCK dolu günler...

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ
  İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ
  YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ
  MARMARA ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ
  MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ
  AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ROCK KULÜBÜ

  no copyright shit
  Since September 2003